Haber

Sakarya Üniversitesinden kısa kısa

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Araştırma Uyum Şurası toplantısının ikincisi, Rektör Prof. Dr. Hamza Al başkanlığında gerçekleştirildi.

Üniversiteden yapılan açıklamaya nazaran, Rektör Al, SAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Emrah Doğan, Araştırma Dekanı Prof. Dr. Cenk Yavuz, dekan yardımcıları ve Araştırma Uyum Heyeti üyelerinin katıldığı toplantıda, SAÜ’nün araştırma ve yenilik süreçlerinde yapılan çalışmaları ele alındı.

SAÜ’nün inovasyon çalışmaları ve sürdürülebilirliğin sağlanması yolunda yapılan çalışmalar hakkında fikir alışverişinin yapıldığı toplantıda, mevcut çalışmaların tahlili yapılarak Araştırma Üniversitesi olma vizyonunda atılacak adımlar konuşuldu.

Kurul üyelerinin süreçte oluşabilecek riskleri ve SAÜ’nün avantajlı yönlerini değerlendirdiği toplantıda, destek-teşvik modelleri hakkında öneriler ve yapılması gerekenler hakkında yol haritası belirlendi.

Rektör Al, toplantı sonunda Araştırma Koordinasyon Kuruluna çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Uluslararası Afiş Tasarım Yarışması Sergisi düzenlenecek

SAÜ Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi (STMF), “22’den 22’ye” temalı 5. Uluslararası Afiş Tasarım Yarışması Sergisi’ne konut sahipliği yapacak.

STMF’de 21 Kasım’da düzenlenecek standın açılışını, SAÜ Rektörü Prof. Dr. Hamza Al ve Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal gerçekleştirecek.

Türkiye, İran, Arnavutluk, Somali, Afganistan, Ermenistan, Avusturalya, Brezilya, Tunus, Hollanda, Rusya, ABD, Maldivler, Gürcistan, Pakistan ve Japonya olmak üzere 16 farklı ülkeden profesyonel akademisyen ve öğrencilerin katılacağı müsabakaya, toplamda 533 eser müracaatta bulundu.

Güzel Sanatlar Fakültesi, Görsel Bağlantı Tasarımı Kısmı ile Sanat ve Tasarım Fakültesinde tahsil görmüş 41 öğrencinin afişleri, birinci 100 afiş dizaynının içinde yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu