Yaşam

Nilüfer yaz konserleriyle renklendi

Nilüfer Belediyesi’nin 17 mahallede açık havada düzenlediği “Yaz Konserleri” sona erdi. Sıcak yaz gecelerine renk katan etkinliği binlerce vatandaş izledi.

Vatandaşların açık havada ve parklarda vakit geçirmeyi tercih ettiği yazın en sıcak dönemlerinde uygun alanlarda uygun alanlarda ücretsiz açık hava konserleri düzenleyen Nilüfer Belediyesi, sıcaktan bunalan vatandaşların yaz akşamlarına renk kattı.

Nilüfer Belediyesi Roman Orkestrası, Nilüfer Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu ve Nilüfer Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu temmuz ve ağustos aylarında farklı mahallelerde düzenlenen konserlerde, Nilüfer Belediyesi Halk Dansları Topluluğu ise sahne aldı.

10 Temmuz’da Yolçatı Mahallesi’nde başlayan programlar sırasıyla Barış, Eserli, Kızılcıklı, Badırga, Gölyazı, Kültür, Ataevler, Ertuğrul, Konak, Dumlupınar, 23 Nisan, Çamlıca, Büyükbalıklı, Üçevler, Beşevler ve Görükle Mahallelerinde yapıldı. Toplam 17 mahalledeki etkinlikler yaklaşık 6 bin kişi tarafından izlendi.

Yaz aylarının sıcak ve yorucu günlerini müzik dinleyerek ve dans gösterileri izleyerek geçiren vatandaşlar uygulamadan oldukça memnun. Konser düzenlemelerini tamamlayan Nilüfer Belediyesi şimdi de çocuklar için yaz sineması programını başlatıyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu