Haber

Kırklareli’den kısa bir kesit

Pınarhisar ilçesinde Millet Bahçesi inşaatı devam ediyor.

Belediye Başkanı İhsan Talay, Millet Bahçesi alanında incelemelerde bulunarak, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Talay, yaptığı açıklamada, 22 dönüm arazi üzerine kurulacak olan Millet Bahçesi ile ilgili çalışmaların hızla sürdürüldüğünü bildirdi.

Millet Bahçesi’nde vatandaşların huzur ve keyif içinde vakit geçirmeleri için tüm ince detayların düşünüldüğüne değinen Talay, “Yürüyüş, bisiklet ve koşu yolları, 11 bin 500 metrekare yeşil alan, millet bahçesi yer alıyor. kafe, biyolojik gölet, basketbol ve futbol sahası, sokak sporları ve çocuk oyun alanları, oyun alanları, konser alanı, çim amfi, kütüphane, teras, kafe, sergi salonları, birçok zengin içerikle Mayıs ayında hizmete açmayı planladığımız Pınarhisar Belediyesi Millet Bahçesi, İlçemiz için hayırlı olsun” dedi.

Elektrik kesintisi

Kırklareli’nde 3 köy ve 4 mahallede elektrik kesintisi olacak.

TREDAŞ’tan yapılan açıklamada, bakım onarım çalışmaları kapsamında Vize ilçesine bağlı Hasbuğa ve Düzova, Lüleburgaz ilçesine bağlı Emirali köyleri ile Dere’nin Büyükmandıra ilçesine bağlı Hürriyet Mahallesi, Karşıyaka, Gündoğdu ve Babaeski ilçesine enerji verilmeyecek. 2 Şubat Perşembe günü bir süre ilçede.

Söz konusu kesintiler Hasbuğa ve Düzova köyleri ile Hürriyet mahallelerinde 09.00-18.00, Emirali köyü ile Dere, Karşıyaka, Gündoğdu mahallelerinde 09.00-11.00 saatleri arasında uygulanacak.

altyapı işleri

Pınarhisar’da altyapı çalışmaları devam ediyor.

Belediye Başkanı İhsan Talay, devam eden içme suyu, yağmur suyu ve doğalgaz çalışmalarının yapıldığı alanları ziyaret etti.

İlçenin altyapısını yeniden kurduklarına değinen Talay, ekiplerin çalışmalarında hızla sona yaklaştıklarını söyledi.

İçme suyu çalışmalarının yüzde 96’ya, yağmur suyunun yüzde 99’a, doğalgazın ise yüzde 90’a ulaştığını belirten Talay, kanalizasyon ana ve kollektör sınırlarının tamamlandığını bildirdi.

Talay, tüm altyapıyı en kısa sürede tamamlayacaklarını kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu